https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-dvur-kralove-v-sobotu-otevre-arealy-safari-vstupne-nizsi-nez-loni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Dvůr Králové v sobotu otevře areály safari, vstupné nižší než loni

14.5.2021 00:21 | DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM (ČTK)
V africkém safari o rozloze asi 30 hektarů lidé projíždějí mezi desítkami volně žijících zvířat.
V africkém safari o rozloze asi 30 hektarů lidé projíždějí mezi desítkami volně žijících zvířat.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Simona Jiřičková / Zoo Dvůr Králové
Safari Park Dvůr Králové nad Labem v sobotu otevře areály afrického a lvího safari, v nichž návštěvníci projíždějí mezi zvířaty vlastními vozy. Zahájí tím hlavní návštěvnickou sezonu. Zoo je po koronavirové uzávěře opět otevřena od 12. dubna. Zatím jsou přístupné jen venkovní prostory s kapacitou omezenou na 20 procent, tedy na 3000 lidí v jeden okamžik. Vstupné bude od soboty nižší než při srovnatelném provozu loni, řekl mluvčí zoo Michal Šťastný. Zoo patří Královéhradeckému kraji a je nejnavštěvovanějším turistickým cílem v regionu.
 

Základní vstupné ve zjednodušeném ceníku bude od soboty 160 korun, snížené za 100 korun, zatímco loni taxa činila 190 a 150 korun. Za vjezd do areálů safari vlastním autem zájemce zaplatí 350 korun za auto, přičemž každý člověk v autě musí mít zakoupené i jednotlivé vstupné. Loni byl vjezd auta do safari také za 350 korun. Nemění se ani ceny za projížďku po safari v takzvaných safaribusech a afrikatruckech. Za sedadlo v afrikatrucku zůstává jednotná cena 80 korun. V safaribusu zůstává plné jízdné 50 korun a snížené je zdarma.

Vstupenky si návštěvníci budou moci nadále zakoupit pouze na internetu. "Nižší ceny vstupného platí do odvolání. Zohledňujeme v nich omezení daná epidemickými restrikcemi," uvedl mluvčí. Do konce května mají vstup do areálu zdarma zdravotníci. K uznání volného vstupu jim stačí prokázat se pracovní kartou, průkazkou či jiným pracovním potvrzením.

Loni zoo areály safari otevřela 27. dubna a předloni již 19. dubna. Loni se zoo naplno bez omezení otevřela 25. května.

V africkém safari o rozloze asi 30 hektarů lidé projíždějí mezi desítkami volně žijících zvířat. Největší stáda tvoří antilopy, zebry, pakoně, v safari jsou i žirafy. V safari lidé uvidí i mnoho letošních přírůstků, především antilop. Do května se ve Dvoře Králové narodilo asi 100 antilop zhruba v15 druzích. "V safari nově přibyly také originální kamenné rozcestníky, jejichž vzhled odráží skutečné rozcestníky v afrických rezervacích," uvedl Šťastný.

Návštěvníci v zoo nadále musejí dodržovat protiepidemická opaření. V místech koncentrace více než dvou lidí platí povinnost nosit ochranu dýchacích cest. V areálu jsou rozmístěné stanice s desinfekcí a zavřené zůstávají pavilony, obchod se suvenýry a restaurace. Otevřená je však Galerie obrazů Zdeňka Buriana v Neumannově vile. Návštěvníkům budou od soboty k dispozici všechny toalety a osm výdejních okének s občerstvením.

Dvorská zoo se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je v chovu žiraf, zeber a nosorožců.


reklama

 
Zdeněk Rychtera
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist