https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-dvur-ziskala-na-posilenich-chovu-nosorozce-z-nemecka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Dvůr získala na posílení chovu nosorožce z Německa

7.10.2020 00:17 | DVŮR KRÁLOVÉ N.L. (ČTK)
Dvorská zoo nyní chová 20 nosorožců, z nichž 14 je nosorožců černých východního poddruhu a šest je bílých jižních.
Dvorská zoo nyní chová 20 nosorožců, z nichž 14 je nosorožců černých východního poddruhu a šest je bílých jižních.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Simona Jiřičková / Zoo Dvůr Králové
Safari Park Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku získal v minulých dnech z Německa na posílení chovu nosorožců bílých jižních osmadvacetiletého samce. Nově bude skupina jižních bílých nosorožců čítat dva samce a čtyři samice. Nový samec jménem Kusini přišel do Dvora Králové ze Serengeti Parku Hodenhagen, narodil se v americkém San Diegu. ČTK to dnes řekl mluvčí dvorské zoo Michal Šťastný.
 

Samec Kusini si nyní na nové prostředí zvyká v zázemí zoo. V Hodenhagenu loni upoutal pozornost tím, že zaútočil na auto ošetřovatelky, které několikrát převrátil. Ošetřovatelka z útoku vyvázla jen s modřinami. Ve Dvoře Králové nosorožec do výběhů, kde jezdí auta, vpouštěn nebude.

Dvorská zoo patří k nejúspěšnějším chovatelům nosorožců na světě. V zoo se dosud narodilo přes 50 nosorožců a zoo je jedinou na světě, která rozmnožila severní bílé nosorožce. Poslední dva severní bílí nosorožci na planetě pocházejí právě ze Dvora Králové a nyní žijí v keňské rezervaci Ol Pejeta.

Kvůli historickému zaměření dvorské zoo na severní bílé nosorožce a ohrožený východní poddruh černých nosorožců se ve Dvoře Králové zatím narodila pouze dvě mláďata nosorožce bílého jižního.

Dvorská zoo nyní chová 20 nosorožců, z nichž 14 je nosorožců černých východního poddruhu a šest je bílých jižních. Nosorožci černí jsou ohroženi vyhynutím, v přírodě jich žije posledních zhruba 900 jedinců. Nosorožců bílých jižních žije v Africe přibližně 20.000 kusů.

Základ chovu nosorožců ve Dvoře Králové byl položen téměř před 50 lety zvířaty, která z afrických expedic na přelomu 60. a 70. let minulého století přivezl tehdejší ředitel zoo Josef Vágner. První nosorožec se ve Dvoře Králové narodil v roce 1976.


reklama

 
Zdeněk Rychtera
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist