https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-hodonin-ma-novy-prirustek-v-pavilonu-primatu-mlade-mangabeje-rudohlaveho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Hodonín má nový přírůstek v pavilonu primátů, mládě mangabeje rudohlavého

2.6.2024 23:16 | HODONÍN (ČTK)
Zoo Hodonín má nový přírůstek v pavilonu primátů, minulý týden se tam narodilo mládě mangabeje rudohlavého. Jde o historický prvoodchov v hodonínské zoo tohoto druhu, informoval mluvčí zahrady Ivo Cencinger.
 

Mangabej rudohlavý je středně velký primát, který patří mezi ohrožená zvířata. Obývá především deštné pralesy v západní Africe a hodonínská zoo jej od loňského léta chová jako jediná v rámci Unie českých a slovenských zoologických zahrad.

Zoo chová šestnáctiletého samce, který přicestoval loni v létě z německé Zoo Münster, a o čtyři roky mladší samici, která pochází z Barcelony. "Je to náš nový chovný pár, který jsme bedlivě sledovali. Samice přijela těsně po vyjmutí implantátu, proto jsme měli radost z její březosti a narození mláděte považujeme za velkou událost. Čekali jsme také, jak na něj bude reagovat samec, ale nenastaly žádné problémy," uvedla zooložka Lenka Štursová.

Samice si zatím mládě pečlivě hlídá, nosí jej na břiše a kojí, proto jej teď není snadné spatřit. Při troše trpělivosti se to ale návštěvníkům může podařit.

Zoo Hodonín patří k nejmenším a nejmladším v České republice i na Slovensku. Otevřena byla v roce 1977. Loni do zařízení zavítalo téměř 174 000 návštěvníků, což je meziročně zhruba o 6000 méně. I tak to byla třetí největší návštěvnost v historii zoo.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist