https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-hodonin-zacala-chovat-gekona-obrovskeho-ci-pralesnicky
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Hodonín začala chovat gekona obrovského či pralesničky

27.8.2020 01:33 | HODONÍN (ČTK)
Gekon obrovský
Gekon obrovský
Zoo Hodonín návštěvníky láká na několik novinek, se zahraniční zoo směnila samici klokana obrovského, chovatelé také pořídili gekony obrovské či pralesničky pruhované.
 

Klokany obrovské Zoo Hodonín chová od roku 2017. Minulý týden plánovaně vyměnili jednu ze samic se zoo v německém Krefeldu. "Naši samičku narozenou loni zjara jsme vyměnili za přibližně stejně starou samici krefeldskou, abychom doplnili chovné skupiny nepříbuznými zvířaty," uvedla zooložka Lenka Štursová. Doplnila, že výměna zvířat mezi zahradami je obvyklá a z genetických důvodů nutná. Klokaní stádo v zoo tak stále čítá čtyři kusy. Jejími členy jsou původní chovný samec a samice s letošním mládětem a nyní i nově přivezená samice.

V teráriu v novém šelminci přibyl samec a dvě samice gekončíka nočního, zoo je získalo od soukromého sběratele. Zvířata zoo doplnila ke dvěma starším samicím stejného druhu. Zcela nový druh mohou návštěvníci vidět v teráriu v pavilonu opic, jde o pár gekona obrovského. Ještěr dorůstá až do délky 40 centimetrů. Neobvyklé je, že se ozývá zvukem, který připomíná štěkot psa.

Poslední novinku si návštěvníci mohou prohlédnout rovněž v novém šelminci. Tou je další nový druh, a to mláďata pralesničky pruhované. Jde o hmyzožravé žáby, zahrada je získala ze Zoo Hluboká.

Hodonínská zahrada patří v Unii českých a slovenských zoo k těm nejmenším. Chová přes 1000 zvířat asi 280 druhů. Loni do ní zavítalo 195 403 lidí, meziročně zhruba o 23.000 více. Padl tak návštěvnický rekord z roku 2018, kdy do zoo přišlo 172.140 lidí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist