https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-o-vanocich-chysta-prohlidku-skleniku-i-komentovana-krmeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo o Vánocích chystá prohlídku skleníků i komentovaná krmení

20.12.2018 00:11 | OSTRAVA (ČTK)
O Štědrém dni si budou moci od ošetřovatelů vyslechnout informace a zajímavosti ze života šimpanzů, žralůčků, hrochů či slonů.
O Štědrém dni si budou moci od ošetřovatelů vyslechnout informace a zajímavosti ze života šimpanzů, žralůčků, hrochů či slonů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Ostrava
Ostravská zoologická zahrada o vánočních svátcích zpřístupní pěstební skleníky ve svém botanickém zázemí. Chystá i štědrodenní komentované krmení zvířat nebo volné vstupy pro děti o svátcích. Novinářům to v úterý sdělila mluvčí zahrady Šárka Nováková.
 

Zahrada bude otevřena po celou dobu svátků a lidé tak do ní mohou zavítat na Štědrý den, Silvestr nebo Nový rok. O Štědrém dni si budou moci od ošetřovatelů vyslechnout informace a zajímavosti ze života šimpanzů, žralůčků, hrochů či slonů. Mohou také přinést pochutiny volně žijícím ptákům, pro které je v zoo nainstalováno několik krmítek.

"Pro děti do 15 let bude připraven malý vánoční dárek v podobě volného vstupu na Štědrý den i po oba následující vánoční svátky, tedy 25. a 26. prosince," uvedla Nováková.

Během vánočních prázdnin zoo láká také do skleníků, kde si zájemci budou moci prohlédnout užitkové rostliny z celého světa, například ananasy, různé druhy citrusů, banánovníky a jiné. Prohlídky budou připraveny na 27. a 28. prosince vždy v 11:00 a ve 13:00.

Exkurze ve sklenících je zahrnuta v ceně vstupného do zoo a trvá zhruba 60 až 80 minut. Kvůli omezené kapacitě je ale vhodné si prohlídku předem rezervovat.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist