https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-ostrava-investuje-vice-penez-do-zachrannych-projektu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Ostrava investuje více peněz do záchranných projektů

15.10.2018 00:17 | OSTRAVA (ČTK)
Nyní Zoo Ostrava začne ze vstupu každého návštěvníka dávat na ochranu přírody dvě koruny. / Ilustrační foto
Nyní Zoo Ostrava začne ze vstupu každého návštěvníka dávat na ochranu přírody dvě koruny. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ostravská zoologická zahrada zvýší výdaje směřující na podporu záchranných projektů. Zoo už od roku 2016 investuje do těchto aktivit korunu z každé zakoupené vstupenky, nyní začne ze vstupu každého návštěvníka dávat na ochranu přírody dvě koruny. Ve čtvrtek to řekla mluvčí zoo Šárka Nováková.
 
Koruna ze vstupu.
Koruna ze vstupu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora

Z dosavadního projektu "Koruna ze vstupu" podpořila zahrada s pomocí návštěvníků 15 nejrůznějších projektů, směřovalo na ně více než milion korun. "Smyslem mezinárodního systému podpory Koruna ze vstupu je to, že ze vstupu každého návštěvníka Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava poputuje určitá částka na speciální účet, který je čerpán výhradně na podporu projektů věnujících se záchraně a ochraně ohrožených druhů zvířat a rostlin ve volné přírodě, ať již v České republice či kdekoli ve světě," uvedla Nováková. Od listopadu se tak výše příspěvků zdvojnásobí.

Podle ředitele zoo Petra Čolase to umožní výrazně vyšší pomoc.

"Jsem velmi rád, že zastupitelé našeho města toto navýšení pomoci podpořili. To nám umožní nejen rozšíření, ale i dlouhodobější a systematičtější plánování všech ochranářských aktivit," uvedl Čolas.

Podrobnější informace o podpořených projektech je možné najít také na webových stránkách zahrady. Z českých zoologických zahrad poskytují zvýšený příspěvek dvě koruny ze vstupu také Zoo Liberec, Zoo Zlín a Zoo Praha.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist