https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-ostrava-laka-do-arealu-capy-postavila-jim-hnizda
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Ostrava láká do areálu čápy, postavila jim hnízda

8.4.2017 05:30 | OSTRAVA (ČTK)
Čáp bílý patří ke zvláště chráněným druhům a v Evropě je podle mluvčí populace čápa bílého ve většině zemí na vzestupu. Na snímku umísťování  hnízda na pavilon
Čáp bílý patří ke zvláště chráněným druhům a v Evropě je podle mluvčí populace čápa bílého ve většině zemí na vzestupu. Na snímku umísťování hnízda na pavilon
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jiří Novák / Zoo Ostrava
Ostravská zoologická zahrada se snaží přilákat zpět do areálu zoo volně žijící čápy, kteří tam v minulosti žili a hnízdili. Nechala proto pro ně na dvou místech v zahradě instalovat hnízda, řekla mluvčí zoo Šárka Nováková.
 

Jedno hnízdo je na komíně pavilonu afrických zvířat, druhé stojí na stožáru za výběhem velbloudů dvouhrbých. "Areál ostravské zoologické zahrady je díky svému přírodnímu charakteru útočištěm pro řadu volně žijících zvířat. V minulosti zde žili a hnízdili i divocí čápi bílí," připomněla Nováková.

Železná konstrukce, která nese hnízdo, má průměr 150 centimetrů a kvůli větší trvanlivosti je pozinkovaná. Hnízda byla vypletena z vrbových větví a vystlána senem. Vypletení pro zoo udělali členové Českého svazu ochránců přírody z Valašského Meziříčí, kteří se ochraně čápů dlouhodobě věnují. "Pro zvýšení autenticity, že hnízda jsou využívána, byla potřísněna hašeným vápnem, které připomíná trus čápů," řekl vedoucí zoolog Jiří Novák.

Čáp bílý patří ke zvláště chráněným druhům a v Evropě je podle mluvčí populace čápa bílého ve většině zemí na vzestupu.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist