https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-plzen-ma-zpet-pandu-cervenou-ktera-byla-pres-tyden-na-uteku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Plzeň má zpět pandu červenou, která byla přes týden na útěku

20.8.2019 10:38 | PLZEŇ (ČTK)
Na svobodě pobyl asi tříletý samec ohrožené pandy zhruba deset dní. Utekl někdy kolem 9. srpna. První věrohodné svědectví o výskytu na stromech žijícího zvířete se objevilo až v neděli, kdy byl samec spatřen v lese mezi Radčicemi, zoo a Sylvánem.
Na svobodě pobyl asi tříletý samec ohrožené pandy zhruba deset dní. Utekl někdy kolem 9. srpna. První věrohodné svědectví o výskytu na stromech žijícího zvířete se objevilo až v neděli, kdy byl samec spatřen v lese mezi Radčicemi, zoo a Sylvánem.
Licence | Volné dílo (public domain)
Plzeňská zoo má od pondělního večera zpět samce pandy červené, který byl víc než týden na útěku. Podařilo se ho najít díky informacím svědka. Panda byla odchycena a v pořádku odvezena do zoo, informoval ČTK mluvčí zoo Martin Vobruba. Podrobnosti zoo zveřejní dnes dopoledne. S odchytem pomáhali lidé z plzeňské záchranné stanice živočichů.
 

Na svobodě pobyl asi tříletý samec ohrožené pandy zhruba deset dní. Utekl někdy kolem 9. srpna. Zoo po něm pátrala a o pomoc prosila i veřejnost. První věrohodné svědectví o výskytu na stromech žijícího zvířete se objevilo až v neděli, kdy byl samec spatřen v lese mezi Radčicemi, zoo a Sylvánem. Zahrada žádala lidi, aby se rozhodně nepokoušeli zvíře chytit, ale aby informovali zoo. Jako odměnu za informaci vedoucí k nalezení zvířete nabídla zoo roční permanentku.

Pandy červené začala plzeňská zahrada chovat po vybudování africko-asijských expozic, dotačně podpořených EU v roce 2010. Výběh se třemi vzrostlými duby leží mezi voliérami irbisů, výběhem velbloudů a nosorožců.

Samec pandy nebylo první zvíře z plzeňské zoo, které okusilo svobodu. V červenci uletěl ze zahrady pelikán, kterého později hasiči a lidé ze záchranné stanice živočichů odchytli na Borské přehradě, několik kilometrů od jeho výběhu. Pelikán ve větrném počasí zamířil ze zoo přes areál Škodovky na jih k první velké vodní ploše. Deset dní byl na svobodě dikobraz, který ze zoo utekl v roce 2017, odchytli ho opět členové záchranné stanice živočichů, kteří ho museli dokonce vykopat z jeho nově vyhrabané nory několik kilometrů od zahrady. V minulosti chovatelé hledali také uprchlou kapybaru, jeřába, lemura či ptáka hadilova. Na svobodě byli většinou jen jeden den, někteří ani neopustili areál zoo.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist