https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-praha-dnes-zustala-kvuli-nedelni-vichrici-zavrena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Praha dnes zůstala kvůli nedělní vichřici zavřená

30.10.2017 10:37 | PRAHA (ČTK)
První odhad škody na seníku je kolem jednoho milionu korun. Celková výše škod se bude ještě vyčíslovat.
První odhad škody na seníku je kolem jednoho milionu korun. Celková výše škod se bude ještě vyčíslovat.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jaroslav Šimek / Zoo Praha
Pražská zoologická zahrada dnes zůstala kvůli nedělní vichřici zavřená. Pracovníci odklízejí popadané stromy a větve, aby mohl být areál od úterka zase otevřený pro návštěvníky. Největší škodu vítr způsobil na seníku, na kterém poničil střechu. Informovala o tom mluvčí zoo Alena Šteffelová.
 

První odhad škody na seníku je kolem jednoho milionu korun. Celková výše škod se bude ještě vyčíslovat. Vedení zahrady očekává, že to bude v řádu jednotek milionů, uvedla Šteffelová. Vítr nejvíce zasáhl horní část zahrady a les kolem galerie Gočárovy domy.

"Veškeré škody jsou materiální, nikomu se nic nestalo. I zvířata byla včas v zázemí," řekla Šteffelová. Na základě předpovědí počasí kurátoři jednotlivých chovů rozhodli o tom, že zvířata nepůjdou do výběhů a zůstanou v zázemí.

Popadané větve v zoologické zahradě využijí a dají je zvířatům. Této možnosti mohou využít i Pražané. "Budeme rádi, když nám do zoo dovezete pro zvířata větve popadaných listnáčů. Kontaktujte, prosím, p. Žohu, 737 208 982. Děkujeme," uvedla zoo na svém twitterovém účtu.

Celou neděli byl areál pražské zoologické zahrady zavřený. Stalo se tak poprvé od povodní v roce 2013.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist