https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-praha-predstavila-sest-zvirat-pro-ktere-hleda-sponzory-ci-adoptivni-rodice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo Praha představila šest zvířat, pro které hledá sponzory či adoptivní rodiče

17.12.2023 00:44 | PRAHA (ČTK)
Lidé mohou přispět na pouštního hlodavce gundi saharského (na obrázku), ptáky kagu chocholatého či ostnáka jihoamerického, papouška kakadu havraního, psohlavce Batesova nebo duhovku Bleherovu.
Lidé mohou přispět na pouštního hlodavce gundi saharského (na obrázku), ptáky kagu chocholatého či ostnáka jihoamerického, papouška kakadu havraního, psohlavce Batesova nebo duhovku Bleherovu.
Foto | Quartl / Wikimeda Commons
Pražská zoologická zahrada představila šest druhů zvířat, pro které hledá sponzory či adoptivní rodiče. Zoo spouští před koncem roku v ulicích hlavního města tradičně kampaň Adoptuj mě, kterou nabízí dárcům méně oblíbená zvířata. Patří mezi ně i plaz či ryba. Adopční či sponzorský formulář mohou lidé vyplnit na webu zahrady.
 

"Na konci roku již tradičně představujeme veřejnosti takzvané zvířecí sirotky. Nejde přitom jen o to, abychom získali podporovatele jejich chovu, ale také o představení méně známých či přehlížených zvířecích druhů," uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Dodal, že se zoo snaží, aby se méně atraktivním zvířatům dostalo pozornosti, jakou mají například gorily či vombati.

Lidé mohou přispět na pouštního hlodavce gundi saharského, ptáky kagu chocholatého či ostnáka jihoamerického, papouška kakadu havraního, psohlavce Batesova nebo duhovku Bleherovu.

Kagu chocholatý je z šestice podle Maška nejvzácnějším zvířetem. "Tento endemit Nové Kaledonie sice připomíná volavku, avšak ve skutečnosti nemá žádné blízké příbuzné," uvedl. Tento druh neumí létat, protože ho v jeho domovině původně neohrožovali žádní predátoři. S příchodem Evropanů byly na ostrovy zavlečeny krysy a kočky, kvůli kterým je dnes kagu ohroženým druhem. V zoo ho lidé mohou vidět v dolní části zahrady.

Hlodavec gundi saharský ke charakteristický svým kompaktním tělem, velkýma očima a nadměrně působící kůží. "A to až do té míry, že vytváří záhyby, které s trochou nadsázky evokují psa šarpeje," sdělil mluvčí zahrady Filip Mašek. Tito pouštní hlodavci obývají pavilon Afrika zblízka.

Papoušek kakadu havraní má na rozdíl od jiných kakadu černé zbarvení s příčně oranžovým vlnkováním. V Zoo Praha tito papoušci obývají Darwinův kráter.

Ostnák jihoamerický je pták, který díky mimořádně dlouhým prstům rozkládá svou váhu a dokáže tak chodit po vodní vegetaci, třeba po leknínech.

Další druh nabízený k adopci, a to psohlavec Batesův, je v Zoo Praha nově chovaný. Tento smaragdově zelený hroznýšovitý had se pyšní nejdelšími zuby mezi nejedovatými hady a v těchto dnech ho mohou návštěvníci spatřit v pavilonu Terárium. Podpořit mohou lidé také duhovku Bleherovu, zlatou rybu, kterou návštěvníci najdou v akváriu v pavilonu Indonéská džungle.

Adoptivní rodič zvířete se stanem členem klubu přátel zoo, je zván na společenské akce v zahradě, jako například na slavnostní zahájení sezony na jaře, na výroční slavnost v září či na setkání sponzorů v prosinci.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist