https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-v-calgary-vysetruje-zahadna-utonuti-tucnaku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo v Calgary vyšetřuje záhadná utonutí tučňáků

11.12.2016 13:32 | MONTREAL (ČTK)
Sedm tučňáků Humboldtových se utopilo v zoologické zahradě v Calgary na západě Kanady. Oznámila to místní média. Záhadná úmrtí se zoo snaží objasnit.
 

"Je to šokující zpráva. Zahájili jsme vyšetřování, abychom se pokusili pochopit, co se stalo, a zabránili zopakování podobných incidentů v budoucnosti," uvedla ředitelka Jamie Dorganová. Jde podle ní o pohromu, uhynula skoro třetina z hejna 22 tučňáků Humboldtových.

Uhynulí tučňáci se podle zoo našli v odpočinkové části svého výběhu. Pitvy provedené veterináři potvrdily, že se ptáci utopili.

Zoo v Calgary chová ještě další tři druhy tučňáků.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist