https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-v-prazske-troji-dostane-od-prahy-45-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo v pražské Troji dostane od Prahy 45 milionů korun

3.11.2020 15:42 | PRAHA (ČTK)
Kvůli opatřením proti šíření koronaviru je letos už podruhé uzavřena.
Kvůli opatřením proti šíření koronaviru je letos už podruhé uzavřena.
Foto | Miroslav Bobek / Zoo Praha
Zoologická zahrada v pražské Troji dostane od hlavního města 45 milionů korun. Peníze jsou určeny na pokrytí ztrát vzniklých letos na jaře v souvislosti s pandemií nemoci covid-19. ČTK to sdělila mluvčí zahrady Lucie Dosedělová. Zahrada je příspěvkovou organizací vlastněnou hlavním městem. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru je letos už podruhé uzavřena. Příspěvek na pokrytí ztrát dostane od města rovněž botanická zahrada v Troji.
 

"Není sporu o tom, že hlavní město, a tím i zoo, budou v následujících měsících čekat úsporná opatření. Chceme proto, aby do příštího roku vstupovala v co nejlepší kondici a bez vnitřního zadlužení," uvedl primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN).

V uplynulých letech zavítalo do trojské zoo ročně zhruba 1,4 milionu návštěvníků. Letos jich zatím bylo 836.165. Výnos ze vstupného loni činil více než 200 milionů korun. "Ztrácíme ovšem nejen na vstupném, ale i na příjmech z pronájmu restaurací, z prodeje suvenýrů nebo z parkovného," sdělil ředitel zoo Miroslav Bobek.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Loni do ní přišlo 1,456.526 návštěvníků, o více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.

Magistrát přidělí 9,8 milionu korun rovněž botanické zahradě v Troji. Také v tomto případě se jedná o pokrytí ztrát způsobených zavřením zahrady v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru. Botanická zahrada musela zrušit například výstavu orchidejí a motýlů. Peníze dá město zahradě ze své finanční rezervy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist