https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-ve-francii-ocekava-narozeni-pandich-dvojcat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo ve Francii očekává narození pandích dvojčat

2.8.2017 07:00 (ČTK)
Panda velká patří mezi nejohroženější živočišné druhy. Jejím přirozeným domovem je několik horských hřebenů v centrální Číně. V současnosti podle dostupných informací ve volné přírodě žije kolem 1800 kusů. Pro pandy je typická velmi slabá porodnost. / ilustrační foto
Panda velká patří mezi nejohroženější živočišné druhy. Jejím přirozeným domovem je několik horských hřebenů v centrální Číně. V současnosti podle dostupných informací ve volné přírodě žije kolem 1800 kusů. Pro pandy je typická velmi slabá porodnost. / ilustrační foto
Foto | Brett / Flickr.com
Zoologická zahrada Beauval ve středozápadní Francii s napětím očekává narození dvojčat pandy velké. Na svět by měla mláďata přijít už za několik dnů. Na porod budou dohlížet i dva čínští odborníci.
 

Že se narodí hned dvě mláďata, ukázal podle představitelky zoo Delphine Debordové pondělní ultrazvuk. Podle ní ale není jisté, zda obě malé pandy přežijí.

Pandu Chuan-chuan a jejího partnera Jüan-c´ zapůjčila zahradě Beauval Čína v roce 2012. Jejich příchod byl oslavován jako symbol oteplování diplomatických vztahů mezi Paříží a Pekingem, uvedla agentura Reuters. Obě pandy by se měly vrátit do vlasti v roce 2022, jejich potomci zůstanou ve Francii do věku dvou nebo tří let.

Zatímco dospělá samice může vážit až 125 kilogramů, mládě pandy váží při narození stěží 120 gramů. Porodu v Beauvalu bude asistovat 15 lidí, novorozenci pak poputují do inkubátoru. "Divoce žijící pandí mámy se nestarají o dvě mláďata, opustí slabší a nechají si silnější. Doufáme, že Chuan-chuan bude pečovat o jedno mládě, my budeme krmit to druhé," dodala Debordová.

Panda velká patří mezi nejohroženější živočišné druhy. Jejím přirozeným domovem je několik horských hřebenů v centrální Číně. V současnosti podle dostupných informací ve volné přírodě žije kolem 1800 kusů. Pro pandy je typická velmi slabá porodnost. Brzy devítiletá Chuan-chuan byla oplodněna uměle.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist