https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoologicke-a-botanicke-zahrady-se-chystaji-na-otevreni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoologické a botanické zahrady se chystají na otevření

1.12.2020 15:55 | PRAHA (ČTK)
S ohledem na možnost přenosu covidu-19 na primáty zůstane ale dále uzavřena například Indonéská džungle v pražské zoo.
S ohledem na možnost přenosu covidu-19 na primáty zůstane ale dále uzavřena například Indonéská džungle v pražské zoo.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Petr Hamerník / Zoo Praha
Nejen zoologická zahrada v Praze a Botanická zahrada hlavního města se chystají ve čtvrtek znovu otevřít veřejnosti. Návštěva zahrad však bude probíhat v omezených podmínkách. Například do areálu zoo bude vpuštěno nejvýše 5000 návštěvníků současně, uvedl ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Rozvolňování schválila v pondělí 30. listopadu vláda.
 

Otevřené budou v pražské zoo jen některé pavilony, v nichž bude limitovaný počet návštěvníků. Lidé budou moci navštívit například pavilon šelem a plazů, kde bude moci současně být nejvýš 36 návštěvníků. V pavilonech hrochů a goril bude moci být v jednu chvíli jen méně než deset lidí.

Naopak s ohledem na možnost přenosu covidu-19 na primáty zůstane uzavřena Indonéská džungle. "Uzavřeny zůstanou rovněž pavilony, kam by se vzhledem k limitu 15 metrů čtverečních na osobu vešlo jen několik málo návštěvníků," doplnil Bobek.

Na znovuotevření se chystá i Botanická zahrada v Troji, řekla ČTK mluvčí Klára Hrdá. Podle vládou nastavených pravidel rozvolňování by měla být podle mluvčí návštěvníkům umožněna také návštěva skleníku Fata Morgana.

Zoo jsou pro návštěvníky uzavřené od pondělí 12. října, botanické zahrady se veřejnosti uzavřely o deset dní později. Vládní opatření mělo za cíl zpomalit šíření pandemie covidu-19. Ztráty v příjmech ze vstupného, parkovného, prodeje suvenýrů či pronájmu restaurací se podle nedávného vyjádření mluvčí zoo Lucie Dosedělové odhadují asi na 80 milionům korun.

Zoologická zahrada v Troji se návštěvníkům poprvé otevřela 28. září 1931. Do zoo loni zavítalo 1,456.526 návštěvníků. O více než 8000 lidí tak padl její dosavadní rekord z roku 2016. Chová přes 670 druhů zvířat. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Praze.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist