https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoopark-na-kladensku-ma-bez-navstevniku-penize-na-par-tydnu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoopark na Kladensku má bez návštěvníků peníze na pár týdnů

31.3.2020 00:18 | ZÁJEZD (ČTK)
Zoopark Zájezd na Kladensku má peníze na provoz bez návštěvníků na několik týdnů. / Ilustrační foto
Zoopark Zájezd na Kladensku má peníze na provoz bez návštěvníků na několik týdnů. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zoopark Zájezd na Kladensku má peníze na provoz bez návštěvníků na několik týdnů. Ošetřovatelé jsou kvůli prevenci šíření onemocnění COVID-19 rozděleni do skupin, zoo je zavřená od 16. března, informoval včera Daniel Koleška ze Zooparku Zájezd.
 

Příjmy ze vstupného jsou pro soukromou zoo jedním z hlavních zdrojů peněz. "Zaměstnáváme v sezoně až 25 lidí převážně z okolí. Kdo může, pracuje z domova. Ošetřovatele jsme kvůli riziku nákazy rozdělili do skupin, které se nepotkávají. Provoz je omezen na nezbytné minimum a snažíme se omezit výdaje, kde to jen jde," uvedl ředitel zooparku Jiří Marek starší. Podle něj zoo nyní čerpá z rezerv určených na stavby a jiné projekty.

Měsíční provoz zooparku stojí zhruba půl milionu korun, z čehož na krmení připadne asi 100.000 korun. Lidé mohou zoo podpořit například zakoupením vstupenky nebo poukazu na krmení zvířat s průvodcem či například speciální soukromou prohlídku. Poukazy budou moci lidé uplatnit, až bude zoo otevřená.

Zoopark Zájezd chová přes 100 druhů zvířat od hmyzu až po primáty. Její představitelé uvádějí, že má největší veřejně přístupnou druhovou kolekcí chameleonů na světě. Věnuje se vzdělávání veřejnosti, především dětí, ročně ho navštíví přes 45.000 lidí.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist