https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zvirata-v-prazske-zachranne-stanici-adoptovalo-asi-100-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zvířata v pražské záchranné stanici adoptovalo asi 100 lidí

27.1.2021 01:36 | PRAHA (ČTK)
Záchrannou stanici se sídlem v Jinonicích provozují od roku 2012 Lesy hlavního města, příspěvková organizace Prahy.
Záchrannou stanici se sídlem v Jinonicích provozují od roku 2012 Lesy hlavního města, příspěvková organizace Prahy.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy
Trvale handicapovaná zvířata ze Záchranné stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy si od poloviny listopadu do konce roku 2020 adoptovalo zhruba 100 zájemců. Asi 350 000 korun se vybralo prostřednictvím transparentního účtu. Lidé tak přispěli na chod zařízení, jehož cílem je pomáhat zraněným zvířatům a po zotavení je vracet do pražské přírody. ČTK to sdělila mluvčí Lesů hlavního města Prahy Petra Fišerová.
 

"Nový systém adopcí a sponzoringu živočichů jsme spustili až v druhé polovině listopadu 2020. Zájem zejména o adopce živočichů v podobě vánočního dárku byl velký. Nyní je nižší," uvedla Fišerová.

Záchrannou stanici lze finančně podpořit formou sponzorství či adopcí trvale handicapovaných zvířat, která se už nemohou vrátit zpět do volné přírody. Zatímco sponzor může na provoz záchranné stanice věnovat finanční příspěvek v libovolné výši, adoptivní rodič hradí předem stanovenou částku. Ta pokrývá část ročních nákladů na krmivo a další péči o konkrétní zvíře. Těch, která jsou určená k adopci a kvůli svému trvalému handicapu jsou trvale umístěná v prostorách záchranné stanice nebo v takzvaných zookoutcích v hlavním městě , je zhruba 70. Mezi nimi jsou bažanti, kamerunské kozy nebo sovy. Seznam zvířat, která lze adoptovat, je na webu záchranné stanice.

Podle Fišerové může i sponzor specifikovat, na co se jeho příspěvek má použít. Peníze může zaslat například na nákup vybavení nebo na péči o některý z druhů, jejichž zástupci se do stanice nejčastěji dostávají. K nim patří ježci, veverky a labutě.

Záchrannou stanici se sídlem v Jinonicích provozují od roku 2012 Lesy hlavního města, příspěvková organizace Prahy. Záchranná stanice přijala loni 5186 zvířat 143 druhů. Zhruba polovina ze zvířat, o které se pečovatelé v záchranné stanici nově starali, byla mláďata. Stanice se zapojuje do environmentálně zaměřených programů organizace. V roce 2020 se konalo 312 akcí s tematikou záchrany volně žijících živočichů, kterých se zúčastnilo 8291 návštěvníků.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist