https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zvirata-v-prazske-zoo-dnes-dostala-velikonocni-nadilku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zvířata v pražské zoo dnes dostala velikonoční nadílku

5.4.2021 14:25 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Hugo Charvát / Ekolist.cz
Některá zvířata v pražské zoo dnes dostala netradiční velikonoční krmení. Lachtani si pochutnali na rybách zamražených do tvarů beránků, lední medvědi kromě mražených ryb dostali také proutěná vejce, se kterými si rádi hrají. Zvláštní krmení má zvířata zabavit a zkrátit jim dlouhou chvíli, řekla novinářům mluvčí zoologické zahrady Lucie Dosedělová.
 

Velikonoční krmení se líbilo lachtanům, za zmraženými rybami skákali do vody. Největší samec, kterému přezdívají Meloun a váží skoro tři metráky, na pokyn chovatele dokonce mručel, nechal si vleže prohlédnout ploutve nebo vlezl na váhu. Za to dostal mraženou odměnu.

Papoušci patagonští dostali velikonoční pomlázky, do kterých byly zapleteny rozkvetlé větvičky. S nimi si hráli a cupovali je. Pro lední medvědy chovatelé připravili mražené ryby s červenou řepou a proutěná vejce, pro želvy zase osení. "Medvědi si s tím vystačí hodiny. Hodně u nich vede proutí, rozebírají ho do posledního kousku," řekla novinářům Dosedělová.

Zábavné krmení je součástí takzvaného enrichmentu, tedy způsobu, jak zvířatům vyplnit volný čas, zpestřit prostředí či povzbudit jejich fyzickou i mentální aktivitu. Pečovatelé připravují zvířatům různé formy zábavy skoro každý den, nejen na Velikonoce. Podle mluvčí je to i způsob, jak zvířata připravit na pravidelné zdravotní prohlídky.

Zoologická záhrada je už několik měsíců kvůli protiepidemickým opatřením souvisejícím s pandemií covidu-19 pro běžné návštěvníky zavřena. Některým zvířatům podle mluvčí přítomnost návštěvníků chybí. Například lachtani dnes novináře hned zpozorovali a plavali k nim. Zoo doufá, že epidemická situace bude brzy taková, aby bylo možné za dodržení hygienických opatření otevřít pro veřejnost alespoň venkovní expozice.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist