https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zvirata-v-zavrene-plzenske-zoo-si-uzivaji-nebyvaly-klid
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zvířata v zavřené plzeňské zoo si užívají nebývalý klid

19.3.2020 00:08 | PLZEŇ (ČTK)
Zvířata v plzeňské zoo si v těchto dnech užívají nebývalý klid.
Zvířata v plzeňské zoo si v těchto dnech užívají nebývalý klid.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zvířata v plzeňské zoo si v těchto dnech užívají nebývalý klid. Zoo, která je jinak otevřená 365 dní v roce, je kvůli opatřením proti šíření koronaviru pro veřejnost uzavřená a pohybují se v ní jen pracovníci základní údržby, ošetřovatelé zvířat a zahradníci, kteří pracují v botanických expozicích. Zvířata zvyklá na denní provoz stovek až tisíců návštěvníků si teď užívají naprostého klidu nebo naopak zvědavě vyhlížejí každý zvuk a pohyb, řekl včera mluvčí Martin Vobruba.
 

Zoo, která loni poprvé překonala za rok půlmilionovou návštěvnost, se v minulých letech zavřela maximálně kvůli silnému vichru na půlden nebo den.

"Teď je situace taková, že od soboty jsme uzavřeni, zvířata jsou tu ovšem pořád," poznamenal mluvčí. Klid spolu s probouzejícím se jarem podle něj zvířata využívají k stále častějším návštěvám venkovních výběhů, začínají jejich námluvy, hnízdění a pravidelné rituály.

"Ti, co tak trochu komunikují s návštěvníky, nebo jsou zvyklí, že kolem jejich výběhu a expozic je zvýšený frmol, tak se možná trochu diví a vyhlížejí každý vzruch, každé auto, každý zvuk, každého člověka, který projde kolem," popsal Vobruba. Jedny z nejzvědavějších jsou podle něj tři kobyly divokých turkménských polooslů kulanů, které pečlivě sledují situaci z pahorku ve svém výběhu. Na každý zvuk, který přeruší nezvyklé ticho, reagují také opice a mnohé šelmy. Klid naopak vylákal k pobytu venku plašší šelmy, které se jinak většinou návštěvníků straní. Víc než kdy jindy jsou tak nyní pod širým nebem například rysové červení nebo samice čínského levharta.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist