https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zviratum-v-prazske-zoo-zpestri-jidelnicek-300-neprodanych-vanocnich-stromku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zvířatům v pražské zoo zpestří jídelníček 300 neprodaných vánočních stromků

29.12.2022 17:37 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Zvířata v pražské zoo dostanou zhruba 300 neprodaných vánočních stromků. Od pátku do neděle tak návštěvníci mohou vidět speciální komentovaná krmení s předáním stromků. Dnes si na nich pochutnali například zubři nebo sloni.
 

Pražská zoologická zahrada v Troji dostala 268 neprodaných vánočních stromků pro vybrané druhy zvířat. Podle ředitele Zoo Praha Miroslava Bobka to jsou převážně jedličky a další stromky ještě přijdou. Pro zvířata jsou zpestřením jídelníčku. Pro většinu z nich však podle chovatelů slouží především jako hračky.

Dnes si na vánočních stromech pochutnali papoušci nestoři kea, ďábli medvědovití, zubři evropští a sloni indičtí.

V následujících dnech tak mohou návštěvníci zavítat na speciální komentovaná krmení se stromky, a to v pátek, sobotu i v neděli na Nový rok. Takové krmení bude k vidění například v pátek v 10:30 u medojedů, v sobotu u žiraf v Africkém domě od 11:30 nebo v rezervaci Dja u goril ve 12:00. V neděli stromky dostanou například velbloudi v 11:30 nebo sloni ve 13:30.

Neprodané stromky končí v Troji každoročně. Radost dělají především slonům.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist