http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/chemicka-spolana-stahla-zadost-o-docasne-uvolneni-limitu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Chemička Spolana stáhla žádost o dočasné uvolnění limitů

28.8.2016 10:56 | NERATOVICE (ČTK)
Neratovická chemička Spolana stáhla žádost o dočasné uvolnění limitů. Žádala o něj kvůli kontrole a případným opravám retenční nádrže v čistírně odpadních vod. Vypouštěné látky by pak při opravě mohly překračovat povolené limity. Chemička bude nakonec hledat jiné technické řešení, které umožní opravu nádrže bez omezení jejího provozu, píše dnešní MF Dnes.
 

Středočeský kraj, který je účastníkem povolovacího řízení, na začátku srpna s uvolněním limitů nesouhlasil, podle vedení kraje by chemička měla opravy zvládnout bez úniku závadných látek do vod a půdy. Podle generálního ředitele Spolany Karla Pavlíčka by údržba nebyla rizikem pro kvalitu vody v Labi, ale společnost chce jasně deklarovat snahu o co nejmenší dopad aktivit firmy na životní prostředí v regionu.

Spolana je jednou z největších chemických společností v Česku a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Zaměstnává více než 700 lidí. Spolanu nedávno koupila petrochemická společnost Unipetrol po deseti letech zpět od polské firmy Anwil. Ta je stejně jako Unipetrol součástí polské skupiny PKN Orlen.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist