http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/odpadova-spolecnost-ozo-ostrava-poprve-zpristupni-lidem-skladku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Odpadová společnost OZO Ostrava poprvé zpřístupní lidem skládku

20.9.2016 12:52 | OSTRAVA (ČTK)
Odpadová společnost OZO Ostrava, která se zabývá odvozem a zpracováním odpadů, tuto sobotu poprvé zpřístupní veřejnosti městskou skládku v Hrušově. U příležitosti Dne otevřených dveří si návštěvníci budou moci prohlédnout také kompostárnu, kde končí veškerý zelený odpad ze sběrných dvorů, údržby veřejných zelených ploch, ale i z nově zavedených hnědých bio popelnic, které se letos zdarma rozvážely v krajském městě. ČTK to řekla mluvčí společnosti Vladimíra Karasová.
 

Městská skládka v Ostravě má nyní rozlohu zhruba 20 hektarů. Jen loni se na ni vyvezlo přes 84 000 tun odpadu a při započtení vyvezeného technického materiálu nutného například pro zpevnění skládky to bylo přibližně 100 000 tun odpadu. OZO loni začalo s dalším rozšiřováním skládky, první ze dvou částí páté etapy rozšíření je již hotova a do nových prostor se už také naváží odpad. Zvětšení skládky by mělo prodloužit její životnost minimálně o dalších deset let.

"Letos v červnu jsme na novou část začali ukládat odpad. Lidé tak budou moci vidět ještě ne zcela zasypané dno nové části skládky. Budeme tam mít i schéma skládky, aby si lidé uvědomili, že to není jen sypat odpad na hromadu, ale že tam musí být například nějaké těsnící vrstvy a je to vlastně stavba, která musí mít nějaké technické parametry," uvedla Karasová.

Den otevřených dveří se v sobotu bude konat od 09:00 do 16:00. Návštěvníci si budou moci kromě skládky a kompostárny prohlédnout například popelářská auta nebo si vyzkoušet vzlet upoutaným balonem a vidět tak z výšky velikost celé skládky. Vstup na akci je zdarma.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist