http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-arealu-skladky-v-litvinove-horelo-skoda-jde-do-desitek-mil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V areálu skládky v Litvínově hořelo, škoda jde do desítek mil.

4.9.2016 08:59 | LITVÍNOV (ČTK)
Škodu v řádech desítek milionů korun způsobil sobotní požár v areálu skládky Celio v Litvínově na Mostecku. Hořela hala na zpracování odpadu. Zásah skončil v sobotu hodinu před půlnocí, řekl ČTK operační důstojník krajských hasičů. Příčinou požáru byla podle policie pravděpodobně technická závada. Hasičský záchranný sbor v přehledu sobotních požárů uvedl, že byli zraněni dva lidé.
 

V Litvínově zasahovalo devět jednotek hasičů, celý areál byl evakuován. "Zásah skončil v sobotu ve 22.55 hodin," řekl ČTK operační důstojník.

Krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová ČTK řekla, že škoda podle prvotních odhadů dosahuje 60 až 80 milionů korun. "Na místě byl i speciálně vycvičený pes na vyhledávání akcelerantů, aby bylo možné zjistit, zda nedošlo k úmyslnému zapálení. To bylo vyloučeno. Pravděpodobnou příčinou požáru byla technická závada," doplnila Hyšplerová.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist