http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vyskovskemu-zooparku-roste-navstevnost-podtrhl-to-i-dnesek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Vyškovskému zooparku roste návštěvnost, podtrhl to i dnešek

1.10.2016 17:54 | VYŠKOV (ČTK)
Vyškovskému zooparku roste návštěvnost. Podtrhlo to i dnešní ukončení letní sezony, na které přišly stovky lidí. Letos jich do místní zoo přišlo už přes 150 000, což je oproti stejnému období loňského roku o sedm procent více, řekl dnes Pavel Klvač z oddělení vzdělávání a marketingu zooparku.
 

"Loňské léto s vysokými teplotami přálo více koupalištím, letos bylo počasí pro návštěvu zoo lepší. Lidé také méně jezdili do zahraničí," uvedl.

Vyškovský zoopark je domovem přibližně 750 zvířat. Specializuje se na původní druhy domácích a hospodářských zvířat, návštěvníci v něm však najdou i ta, která patří k ohroženým druhům.

V příštím roce bude mít místní zoo nový pavilon Austrálie s klokany a andulkami. Je plánován jako průchozí a kontaktní. Investice vyjde na zhruba 2,5 milionu korun. "Lidé se mohou těšit i na hejno asi 200 andulek a další druhy australských papoušků," dodal Klvač.

Zoopark Vyškov byl na malé ploše otevřen ještě jako Koutek živé přírody v srpnu 1965. V osmdesátých letech se stal zimovištěm cirkusových zvířat, na zoo byl koutek přebudován v roce 1991. Před deseti lety se zoopark propojil s dinoparkem, který prezentuje asi 50 částečně pohyblivých soch prehistorických ještěrů. Obě zařízení navštíví ročně kolem 170 000 lidí.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist