https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/cirkularni-akademie-2024
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Cirkulární akademie 2024

25. ledna 2024 (čtvrtek) - 30. listopadu 2024 (sobota) Praha
Konference, workshopy a semináře

Udržitelnost a cirkulární ekonomika ve firemní praxi je hlavním tématem druhého ročníku Cirkulární akademie od CIRA Advisory. Akademie se ve třech výukových blocích zaměří postupně na praxi výrobních podniků, prací s daty v udržitelnosti a nakonec na sektor služeb.

Každý z výukových bloků účastníkům nejdříve představí zásadní témata, která se v praxi podniků probírají. Účastníci následně v každém bloku navštíví i podnik, kde uvidí praktickou aplikaci získaných znalostí. Součástí každé exkurze bude také workshop, na kterém účastníci vypracují praktické úkoly.

Kurzy jsou určeny pro klíčové zaměstnance firem a dalších institucí, kteří se daným tématem přímo zabývají ve své každodenní práci.

Rozpis kurzů
Kurz I: Jak prakticky zavést cirkulární ekonomiku do výroby
Kurz I. se zaměří na udržitelnost ve výrobě a na změnu výrobních procesů směrem k ekonomicky, environmentálně i sociálně udržitelnějšímu způsobu výroby v malých, středních i velkých firmách. Konkrétně se budeme věnovat těmto tématům: odpady, materiály a obaly, energie, voda a materiálové toky produkce.


V tomto bloku realizujeme 3 webináře (online forma), 1 interaktivní workshop (prezenční forma) a exkurzi do cirkulárně zajímavých firem, které se běžně veřejnosti neotvírají. Aktivity kurzu budou probíhat vždy v pátek dopoledne, exkurze dle možností navštěvovaných firem.

Termín Kurzu I: únor - březen 2024


Kurz II: Data a měření dopadů cirkularity
Kurz II. se zaměří na témata spojená s daty a nástroji na měření cirkularity ve firmách, reporting, strategické konzultace ESG, digitalizaci, financování přechodu na cirkulární ekonomiku a měření uhlíkové stopy.
Během tohoto bloku realizujeme 4 webináře (online forma), 1 interaktivní workshop (prezenční forma) a exkurzi do firem, které se běžně veřejnosti neotvírají a kterým jsou blízká cirkulární řešení. Aktivity kurzu budou probíhat vždy v pátek dopoledne, exkurze dle možností navštěvovaných firem.


Termín Kurzu II: duben - květen 2024


Kurz III: Co přináší cirkulární ekonomika ve službách
Kurz III. se zaměří na firmy podnikající primárně v terciárním průmyslu. Jednotlivé aktivity se zaměří na témata cirkulárních nákupů, dodavatelsko-odběratelských řetězců, komunit, a zaměstnanců. Zabývat se budeme interní komunikací, ESG a souvisejícími business modely firem.
Během tohoto bloku proběhnou 3 webináře (online forma), 1 interaktivní workshop (prezenční forma) a exkurze do zajímavé cirkulární firmy. Aktivity kurzu budou probíhat vždy v pátek dopoledne, exkurze dle možností navštěvovaných firem.


Termín Kurzu III: říjen - listopad 2024

Pořádá | CIRA Advisory, https://www.cirkularniakademie.cz/ Dagmar Milerová Prášková
e-mail: praskova@ciraa.eu 

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist