https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/den-otevrenych-dveri-stola-v-pp-branicke-skaly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Den otevřených dveří - štola v PP Branické skály

4. června 2023 (neděle) 16:00 - 18:00 Praha (Praha 4)
Ostatní

Exkurze do bývalé podzemní továrny Bronzit v PP Branické skály, v současné době sloužící jako zimoviště netopýrů. S ukázkou živých ochočených netopýrů. Vstup zdarma.

Exkurze do štoly sloužící jako zimoviště netopýrů trvá cca 20 minut. Vstup je malými dveřmi (60 x 90 cm) s překročením cca 40 cm vysoké stěny. Přístup ke dveřím je neupraveným kamenitým terénem. Chodby jsou většinou široké cca 2,5 m a vysoké také cca 2,5 m, jsou přístupné v délce 150 m. V chodbách je tma, je nezbytné vlastní funkční světlo. Teplota kolem 12°C. Děti do 15 let pouze v doprovodu dospělého. Kapacita jednotlivých vstupů je omezena, proto je třeba přihlásit se předem na https//www.nyctalus.cz, čas vstupu si můžete vybrat. Všechny osoby včetně dětí je třeba přihlásit zvlášť. V případě naplnění kapacity všech 3 vstupů bude přidán další vstup.
Před štolou setkání s živými ochočenými netopýry.

Přihlášením na exkurzi se zavazujete bezpodmínečně dbát pokynů průvodce, mít vlastní funkční svítilnu a helmu (může být i cyklistická).

Místo konání | PP Branické skály - štoly za valem, 50.0411817N, 14.4118208E, Modřanská ulice, parčík vedle půjčovny lyží Modřanská 33/120, MHD zastávka Přístaviště
Pořádá | ZO ČSOP Nyctalus, https://www.nyctalus.cz Dagmar Zieglerová
e-mail: zieglerova.d@seznam.cz  tel: 731 523 599  
Související odkazy: https://www.nyctalus.cz/cz/akce_s_netopyry/pozvank(...) https://www.netopyripraha.cz

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist