https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/jak-vest-deti-k-ohleduplnemu-chovani-k-prirode-exkurze-do-ms-klanovice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Jak vést děti k ohleduplnému chování k přírodě? Exkurze do MŠ Klánovice.

12. dubna 2023 (středa) 14:00 - 18:00 Praha (Praha 14)
Konference, workshopy a semináře

Exkurze do mateřské školy Klánovice zaměřená především na seznámení s ekoprovozem, prohlídku interiéru i školní zahrady, včetně vlastnoručně vyrobených pomůcek. Součástí budou i motivační principy rozvíjející ohleduplný vztah k přírodě.

Chtěli byste zjistit, jak lze pomocí školní zahrady vést děti k ohleduplnému chování k přírodě? Nabízíme Vám příklad dobré praxe z mateřské školy Klánovice. Vydejte se s námi na exkurzi, kde Vám bude v první části exkurze představen koncept této školky. Seznámíte se s ekoprovozem, podíváte se do jurty, která je používána jednak, jako zázemí pro lesní třídu, ale i jako venkovní učebna pro ostatní třídy. Zjistíte, které přírodní prvky jsou vhodné pro využití ve výuce i k volné hře. Nakouknete do zásob přírodnin, ale také pomůcek, které klánovičtí pedagogové s dětmi sami vyrobili v rámci polytechnické výuky.

Zajímá Vás, co vše je potřeba pořídit, než se do výroby takových pomůcek s dětmi pustíte?

V druhé části se zaměříme na motivační principy, se kterými ve škole pracují, aby v dětech pomocí her a různých aktivit probudili a dále rozvíjeli ohleduplný vztah k přírodě. 

Na akci je nutná registrace předem a uhrazení účastnického poplatku. Akce je akreditována MŠMT. Veškeré informace jsou dostupné na: https://www.toulcuvdvur.cz/akce/jak-vest-deti-k-ohleduplnemu-chovani-k-prirode-exkurze-do-ms-klanovice

Na místě bude připraveno drobné občerstvení.

VSTUPNÉ: 600 Kč

Místo konání | Mateřská škola Klánovice, V žáčku 219/2, Praha 14 - Klánovice
Pořádá | Botič o.p.s, https://www.toulcuvdvur.cz/akce/jak-vest-deti-k-ohleduplnemu-chovani-k-prirode-exkurze-do-ms-klanovice Lenka Hofierková
e-mail: hofierkova@toulcuvdvur.cz  tel: 722964109  

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist