https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/konference-o-obnove-prirody-nature-restoration
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Konference o Obnově přírody (Nature restoration)

12. října 2022 (středa) 10:00 - 13. října 2022 (čtvrtek) Praha
Konference, workshopy a semináře

Ztráta biologické rozmanitosti již nyní ohrožuje naši planetu i naše šance na přežití. Vědci se shodují na tom, že je potřeba přírodu, která nám zbyla, nejen chránit, ale i obnovovat. To znamená zlepšení a v případě potřeby znovuvytvoření biotopů negativně ovlivněných lidskou činností. Zpráva o stavu přírody Evropské agentury pro životní prostředí v roce 2020 zdůraznila, že ztráta biologické rozmanitosti je způsobena řadou faktorů od vysoušení mokřadů pro zemědělství až po ubývání starých lesů a neudržitelné lesnické postupy. Tyto lidské činnosti postupně decimují přirozená stanoviště, na kterých závisí naše přežití. V návaznosti na závazek přijatý v rámci Strategie biologické rozmanitosti 2030 Evropská komise předložila v červnu 2022 návrh zákona o obnově přírody. Tento návrh představuje jednu z mála vážných nadějí na zastavení ztráty biologické rozmanitosti v Evropě zásadní změnou způsobu, jakým využíváme půdu, řeky a moře.

Cílem této konference je zapojit odborníky a širokou veřejnost osob do projednání a dosažení konsenzu o návrhu ambiciózního zákona o obnově přírody. Akce přináší prostor pro diskuzi, kritické posouzení příležitostí a dopadů tohoto návrhu zákona. Podílejte se s námi na zásadní změně způsobu, jakým využíváme půdu, řeky a moře. Zastavme ztrátu biologické rozmanitosti v Evropě.

Více informací a registrace zde: https://birdlife.cz/conference-on-nature-restoration-2022/organization

Místo konání | Nová budova Národního Muzea, Wilsonova 2, Praha, Česko
Pořádá | Konference je organizována ČSO a WWF Střední a východní Evropa. Koná se pod záštitou ministryně životního prostředí a ministra pro evropské záležitosti České republiky. Partnery konference jsou Národní muzeum, BirdLife Europe a WWF European policy office, https://birdlife.cz/conference-on-nature-restoration-2022/organization

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist