https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/konference-zivotni-prostredi-prostredi-pro-zivot-4
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Konference Životní prostředí - prostředí pro život

2. listopadu 2023 (čtvrtek) 09:00 - 3. listopadu 2023 (pátek) 18:00 Praha (Praha 6)
Konference, workshopy a semináře

Česká informační agentura životního prostředí (CENIA) pořádá za podpory Ministerstva životního prostředí a Technologické agentury ČR v pořadí již 4. ročník Konference Životní prostředí – prostředí pro život.
Konference poskytne prostor pro setkání odborné i laické veřejnosti, kterou spojuje zájem o životní prostředí ve všech jeho složkách, a umožní tak širší diskusi o otázkách souvisejících s aktuálními výzvami životního prostředí v národním i globálním kontextu.
Konference se uskuteční 2. a 3. listopadu 2023 tradičně v prostorách Ballingova sálu Národní technické knihovny v Praze.

Témata konference:

odpadové a oběhové hospodářství,
ochrana vody, půdy, horninového prostředí a dalších přírodních zdrojů včetně jejich udržitelného využívání,
biodiverzita, ochrana přírody a krajiny,
ochrana klimatu a adaptace na změny a zlepšení kvality ovzduší,
nástroje ochrany životního prostředí aj.

K účasti a prezentaci na konferenci jsou zvány primárně výzkumné týmy, které se podílejí na řešení projektů Programu Prostředí pro život, jehož poskytovatelem a realizátorem je Technologická agentura ČR. V případě, že nebude kapacita příspěvků z tohoto programu naplněna, rádi uvítáme mezi přednášejícími i zástupce projektových týmů z jiných programů, jejichž zaměření je v souladu s prioritami tohoto programu i samotné konference.

V rámci předběžného programu se během prvního dne konference – čtvrtek 2. listopadu 2023 – můžete těšit na prezentace dílčích výstupů a výsledků projektu s názvem Centrum environmentálního výzkumu: Odpadové a oběhové hospodářství a environmentální bezpečnost (CEVOOH), který je podpořen z programu Prostředí pro život, a jehož hlavním koordinátorem je CENIA.

Druhý den konference – pátek 3. listopadu 2023 – pak bude věnován prezentaci záměrů a výstupů dalších projektů podpořených z programu Ministerstva životního prostředí na podporu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací v oblasti životního prostředí – Prostředí pro život, případně i z dalších programů, které jsou v souladu s prioritami konference.

Místo konání | Národní technická knihovna – Ballingův sál Technická 2710/6 160 80 Praha 6 – Dejvice Česká republika
Pořádá | Česká informační agentura životního prostředí, https://www.cenia.cz Helena Benešová
e-mail: helena.benesova@cenia.cz  tel: 724390272  
Související odkazy: https://www.cenia.cz/akce-cenia/konference-zivotni(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist