https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/mesto-ve-tvych-rukou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Město ve tvých rukou

5. října 2023 (čtvrtek) 20:00 - 25. ledna 2024 (čtvrtek) Praha (Praha 2)
Tábory, výlety a pobytové akce, Dílny a workshopy

Pravidelná setkání na téma město a jeho fungování plná zkoumání, nápadů, vymýšlení řešení a tvorby návrhů. Důležité informace děti zjistí od těch, kdo o nich vědí nejvíce - architektů, urbanistů, sociložek nebo expertek na participaci z Institutu plánování a rozvoje Prahy a dalších organizací. Tématem tohoto pololetní je živé město, takové, které je odolné a udržitelné, v němž se nám zkrátka dobře žije. Děti se nejprve podívají na prvky, z kterých se dobré město skládá a zjistí, jak jsou propojeny. Pak budou navrhovat zlepšováky. Také se zaměří na dopravu. Jak město zatěžuje a jak jeho obyvatelům naopak pomáhá? Nebo budou zkoumat veřejný prostor. Je v něm dost zeleně? Proč je to důležité? Je přístupný každému nebo jsou v něm překážky? Jak bude vypadat ideální náměstí, kde budou děti chtít trávit čas?
Program je určen pro děti od 9 do 15 let a probíhá ve čtvrtek od 15.00 do 17.00 v CAMPu. Jednou za měsíc se děti vydají na výlet objevovat město. Pro více informací pište na edu@ipr.praha.eu.

Přihlášky přes https://praha.camp/program/detail/mesto-ve-tvych-rukou-83c56e8d

Místo konání | CAMP - Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51, 128 00 Praha 2, sraz pod neonem CAMP.
Pořádá | CAMP - Centrum architektury a městského plánování, http://praha.camp/

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist