https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/seminar-pestovani-s-detmi-metodou-ctvereckova-zahradka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Seminář pěstování s dětmi metodou Čtverečková zahrádka

14. října 2023 (sobota) 09:00 - 16:00 Praha (Praha 6)
Konference, workshopy a semináře

Účastníci se teoreticky i prakticky seznámí s pěstební metodou "Čtverečková zahrádka".Seminářem vás provede certifikovaná lektorka metody, Kateřina Hodková, která má mnohaleté zkušenosti s vlastními i školkovými záhony.
I bez předchozích zkušeností s pěstováním budou schopni po absolvování kurzu založit záhon, vytvořit pěstební plán, záhon osít/osadit, průběžně o něj pečovat a do celého procesu zapojit žáky.
Účastníci budou umět aplikovat Desatero čtverečkové zahrádky a vést žáky k péči o přidělený čtvereček záhonu od výsevu až po sklizeň zvolených plodin. Účastníci obdrží tištěné materiály, které budou účastníkům nápomocné i při jejich následné pěstební činnosti metodou čtverečková zahrádka. Prakticky si vyzkouší jednotlivé úkony pro úspěšné založení a osázení záhonů, včetně úkonů pro následnou péči o záhon.
Více informací ke čtverečkové zahrádce naleznete na https://kompostuj.cz/nase-sluzby/sluzby-pro-skoly-a-skolky/. Informace k vybavení pro čtverečkovou zahrádku naleznete na https://www.ekonakup.cz/pestovani/co-je-ctvereckova-zahradka-a-jak-ji-pouzit/.

Délka semináře je 6 hodin včetně přestávek na občerstvení. Počet účastníků je omezen na 16 účastníků. Cena semináře pro účastníka je 1 750 Kč. Seminář je akreditován v programu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a po jeho absolvování obdržíte certifikát.

Místo konání | EKODOMOV, V Podbabě 29b, Praha 6 (zahrada Lesní MŠ Šárynka)
Pořádá | EKODOMOV, z.s., https://kompostuj.cz/nase-sluzby/sluzby-pro-skoly-a-skolky Kateřina Hodková
e-mail: katerina.hodkova@ekodomov.cz  tel: 733 738 270  

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist