https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/vikend-otevrenych-zahrad-botanicka-zahrada-fakulty-tropickeho-zemedelstvi-czu-v-praze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Víkend otevřených zahrad - Botanická zahrada Fakulty tropického zemědělství, ČZU v Praze

11. června 2023 (neděle) 09:00 - 15:00 Praha (Suchdol)
Ostatní

Svátek otevírání běžně nepřístupných zahrad veřejnosti (Open Garden & Squares Weekend) vznikl v roce 1998 ve Velké Británii a probíhá vždy během červnového víkendu. Projekt se setkal s velkým ohlasem a stal se postupně tradičním po celé Evropě.

Botanická zahrada FTZ disponuje unikátní a nejkomplexnější sbírkou užitkových rostlin tropů a subtropů v České republice. Jedná se o rostliny sloužící k přímé spotřebě, tj. ovoce, zelenina, obiloviny, luskoviny a dále jsou to textilní, technické, léčivé a aromatické rostliny. Ve sbírkách se nacházejí i rostliny kořeninové a harmonizující. Tato sbírka slouží hlavně pro výuku studentů FTZ, dále pro osvětu aktivně pracujících spolků pěstitelů tropických a subtropických užitkových rostlin a také pro exkurze studentů středních a základních škol.
Doprovodný program
Program v neděli: Návštěva Botanické zahrady FTZ bude probíhat formou průvodcovaných prohlídek. Prohlídky budou začínat každou celou hodinu před vchodem do Botanické zahrady FTZ. Skupiny o max. počtu 30 osob budou rozděleny mezi průvodce. Poslední prohlídka začíná ve 14:00.
Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
sobota (10.06.2023): zavřeno
neděle (11.06.2023): 9-15
Dopravní spojení: ze zastávky Dejvická autobusem číslo 107 nebo 147 do stanice Zemědělská univerzita.

Místo konání | Kamýcká 129, Praha 6 - Suchdol 16521
Pořádá | ČZU, https://www.ftz.czu.cz/cs/r-6856-katedry-a-soucasti/r-6867-katedry-ftz/r-7428-botanicka-zahrada-ftz Anežka Daníčková
tel: 723 018 565  
Související odkazy: https://www.vikendotevrenychzahrad.cz/botanicka-za(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist