https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/vyzva-10-000-kroku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výzva 10 000 kroků

1. dubna 2024 (pondělí) - 30. dubna 2024 (úterý) Česká republika
Ostatní

Celorepubliková výzva snažící se o znovunavrácení chůze do života jako běžného způsobu dopravy na krátké vzdálenosti. Do akce se zapojilo více než 70 měst a obcí a 14 000 aktivních účastníků. Speciálně upravené bodování umožňuje účastníkům s vyšším věkem a hmotností se vyrovnat ostatním. Chůze se tak stává nejen nástrojem ke zlepšení zdraví společnosti, ale také k posílení zájmu o veřejný prostor v místě, ve kterém účastníci žijí. Akce probíhá dvakrát ročně v dubnu a říjnu.
Výzvu pořádá Partnerství pro městskou mobilitu ve spolupráci s městy. Více informací najdete na www.desettisickroku.cz.

Nezáleží na tom, kolik kroků na konec uděláte, podle lékařů je důležitější spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. Cílem není ujít každý den 10 000 kroků, ale vrátit pravidelnou chůzi do našich všedních dnů. Speciálně upravené bodování umožňuje účastníkům s vyšším věkem a hmotností se vyrovnat ostatním. Tak vyzvěte sami sebe a choďte pro zdraví nás i našich měst. Výzva 10 000 kroků se koná vždy v dubnu a v říjnu, podrobnosti na www.desettisickroku.cz.

Pořádá | Partnerství pro městskou mobilitu, z.s., https://www.dobramesta.cz/ Jitka Vrtalová
e-mail: media@desettisickroku.cz  tel: +420603432172  
Související odkazy: https://portal.desettisickroku.cz/

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist