https://ekolist.cz/cz/kultura/clanky/uryvek-priroda-a-civilizace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Úryvek - Příroda a civilizace

1.4.1998
Účinná ochrana musí být založena nejen na znalosti přírodního a životního prostředí a jeho složek, ale především na pochopení vztahů a vazeb mezi prostředím a společností, mezi lidmi a přírodou.
 
"Na počátku civilizace byli lidé součástí přírodních ekosystémů, později se z přírody vydělili a v jistém smyslu postavili proti ní. Dnes se příroda stala součástí lidského světa a její existence je více a více závislá na lidech a jejich činnosti. Na druhé straně se naše závislost na přírodě nezmenšuje, jen dostává jinou podobu než dříve."
Úryvek z předmluvy ke knize Bedřicha Moldana "Příroda a civilizace".


reklama

Bedřich Moldan

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist