https://ekolist.cz/cz/kultura/clanky/uryvek-z-mych-lesnich-samot
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Úryvek - Z mých lesních samot

1.3.1998
"Pustil jsem se po zelené cestě vonící pryskyřicí a květy nevýslovné krásy. Po cestě s gotickou klenbou jehličnanů či barokovou náručí listnáčů v obrovském objetí lesů, divokých strání, dolin a zvonících bystřin.
 
Na této cestě jsem se setkal s démanty: s motýlem na křehkém květu, s ledňáčkem i s královskou jelení zvěří. Ty démanty jsem zachytil perem. Pokusil jsem se předložit čtenáři, jako protiklad dnešní lidské zrůdnosti, jakýsi přírodní lék, z něhož by pramenilo souznění přírody a náboženské víry…" z autorova rukopisu.


reklama

Jaromír Ráb

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist