https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/bentzien-claudia-ekologicky-chov-vcel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ekologický chov včel

autor: Bentzien, Claudia | místo vydání: Líbeznice | vydavatel: Víkend | rok vydání: 2008 | počet stran: 119 | cena: 231 Kč
Ekologický chov včel Zkušená autorka na základě svých vlastních poznatků vysvětluje význam ekologického včelaření a jeho zvláštnosti.Jeho cílem je získat zdravý,plnohodnotný med, v němž ani odborník žádné škodliviny. Co všechno to vyžaduje? Ekologicky chované včely žijí vždy ve zdravém úlu, vyrobeném ze dřeva, které zůstává neošetřené nebo se natírá pouze přírodními materiály.Veliká pozornost se věnuje volbě stanoviště,protože je ošidné si myslet, že včelky stejně létají, kam chtějí. Samozřejmostí jsou opatření proti varroáze dřív, než zaútočí zhoubný roztoč. Důležitá je přirozená stavba voskového díla je to něco jiného než použití předem připravených vylisovaných mezistěn. Výsledkem přirozeného chovu a rozmnožování je ekologický med v této knize se dozvíte, jak s ním zacházet a co vše k takovému včelaření potřebujete.
autor: Bentzien, Claudia

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist