https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/duda-rudolf-ozdin-daniel-mineraly-slovenska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Minerály Slovenska

autor: Ďuďa, Rudolf; Ozdín, Daniel | vydavatel: Granit, s.r.o. | rok vydání: 2012 | počet stran: 480 | cena: 999 Kč
Obálka knihy Minerály Slovenska Kniha prezentuje přes 1000 minerálů nalezených na Slovensku. Hlavní zaměření je na v současnosti platné minerální druhy, kterých je dosud popsaných 870. V knize jsou uvedeny také synonyma, odrůdy, variety a zdiskreditované minerály. Zahrnuje všechny mineralogické pojmy, které se v průběhu času v slovenské mineralogické literatuře vyskytly. Popis jednotlivých minerálů obsahuje stručnou charakteristiku každého druhu. Nosnou částí je podrobný popis výskytu na území Slovenska. Publikace je určena nejen kurátorům veřejných sbírek, ale i soukromým sběratelům a všem zájemcům o slovenském minerály. Poslouží i odborné veřejnosti při mineralogickém studiu lokalit či celých regionů. Současně snahou autorů je rozšířit počet především mladých zájemců o mineralogii. Kniha vychází pouze slovensky.
autor: Ďuďa, Rudolf; Ozdín, Daniel

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist