https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/janda-jan-krcmar-ludek-pet-plzenskych-rek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pět plzeňských řek

autor: Janda, Jan; Krčmář, Luděk | místo vydání: Domažlice | vydavatel: Nakladatelství Českého lesa | rok vydání: 2010 | počet stran: 112 | cena: 270 Kč
Pět plzeňských řek
Publikace představuje fenomén pěti řek protékajícím územím města Plzně a je prvním pokusem o jeho populárně-naučné zpracování. V první části kniha seznamuje s minulostí města a jeho provázaností s vodními toky. Text je doplněn historickými plány, vedutami a fotografiemi. Druhá část knihy je pojata jako vlastivědná pouť po všech pěti řekách a to od okraje města až po jejich soutok. Čtenář poznává na březích Radbuzy, Úhlavy, Úslavy, Mže a Berounky vývoj osídlení a pamětihodnosti s ním spjaté. Nejvíce prostoru je věnováno technickým dílům. Také tato část knihy je doplněna bohatou fotodokumentací.
autor: Janda, Jan; Krčmář, Luděk

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist