https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/jon-michal-kovarikova-lucie-na-hlinikovem-ori-divokym-zapadem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na hliníkovém oři Divokým západem

autor: Jon, Michal; Kovaříková, Lucie | místo vydání: Plzeň | vydavatel: Cykloknihy | rok vydání: 2007 | počet stran: 144 | cena: 279 Kč
Na hliníkovém oři Divokým západem Národními parky USA na kole. Tříměsíční expedice s 5862 najetými kilometry. Na stezkách v národních parcích nachozeno pěšky cca 170 km, projeto 6 amerických států, přičemž pět států důkladně (Kalifornie, Nevada, Utah, Colorado, Arizona) a jeden okrajově (Nové Mexiko). Navštíveno a popsáno 9 národních parků jihozápadu USA – Yosemite, Death Valley (Údolí smrti), Zion, Bryce Canyon, Capitol Reef, Arches, Rocky Mountain (Skalisté hory), Mesa Verde a Grand Canyon (Velký kaňon). Kniha obsahuje kromě zážitků velice podrobné informace o jednotlivých národních parcích, o pohybu cykloturistů v nich, info o příjezdových komunikacích, o možnostech nocování, vstupech do NP, o mapách, cenách, letenkách, pojištění, vybavení, celkových nákladech, apod. Deset přehledných mapek národních parků s trasami pro kolaře. Celková velká mapa oblasti s nejvhodnějšími cestami spojujícími jednotlivé národní parky.
autor: Jon, Michal; Kovaříková, Lucie
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist