https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/kohak-erazim-zelena-svatozar-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zelená svatozář

autor: Kohák, Erazim | vydavatel: Sociologické nakladatelství (SLON) | rok vydání: 2012 | počet stran: 204 | cena: 150 Kč
Obálka knihy Zelená svatozář Kapitoly z ekologické etiky
Erazim Kohák, filosof, vysokoškolský učitel a ekologický aktivista, provádí čtenáře současnou diskusí o ekologické etice. Začíná pohledem na vztah lidstva k ostatním obyvatelům této země, „zvířatům“, ve vší jeho krutosti, něze, dvojznačnosti. V tomto vztahu nachází Kohák předznačení toho, jak se lidé budou vztahovat k přírodě vůbec. Je účelem ostatních živočichů, aby sloužili člověku? Či jsou jejich životy dobré o sobě, jen proto, že se dovedou radovat a dovedou trpět? Z rozboru těchto vztahů přechází Kohák k zamyšlení nad vztahem lidstva k přírodě jako celku. Provádí čtenáře soudobými představami o přírodě a její hodnotě. Je příroda dobrá, protože ji stvořil Bůh? Či protože si jí váží člověk? Nebo vytváří hodnotu život sám?
autor: Kohák, Erazim

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist