https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/kukal-zdenek-et-al-hrady-cech-a-moravy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hrady Čech a Moravy

autor: Kukal, Zdeněk et al. | místo vydání: Praha | vydavatel: Česká geologická služba | rok vydání: 2010 | počet stran: 304 | cena: 449 Kč
Hrady Čech a Moravy Stavba historických monumentů, hradů, zámků, tvrzí, klášterů a dalších památek byla ovlivněna tvary zemského povrchu, geologickým podkladem i druhem kamene, který byl použit. Kniha proto popisuje sepětí přírodních geologických podmínek se středověkými a některými novověkými kamennými stavbami. Na přírodní skále – kameni – zůstaly kameny staveb našich předků. Širší veřejnost, která má obrovský zájem o historickou architekturu, se tak seznámí i s geologickými podmínkami jejího vzniku.
autor: Kukal, Zdeněk et al.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist