https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/lisa-ales-environmentalni-politika
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Environmentální politika

autor: Lisa, Aleš | vydavatel: Vysoká škola evropských a regionálních studií, o.p.s. | rok vydání: 2012 | počet stran: 182
Publikace si klade za cíl zachytit vývoj teoretické diskuse a praktické interpretace pojmu environmentální politika z hlediska jeho potenciálu teoretického uchopení vztahu člověka a prostředí jeho života, a to v jeho dynamice a širších sociálních souvislostech. Autoři argumentují, že mnohé současné interpretace tohoto pojmu, s nimiž se lze setkat v literatuře, neumožňují komplexně a v dynamice vzájemného působení zachytit v plném rozsahu relevantní sociální procesy. Za hlavní důvod tohoto stavu považují to, že pojem environmentální politika je převážně interpretován jako státní politika životního prostředí, což má jak metodologické, tak sociální příčiny. Tato interpretace omezuje teoretický potenciál i praktické využití konceptu environmentální politiky.
autor: Lisa, Aleš

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist