https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/lovelock-james-gaia-vraci-uder-proc-se-zeme-brani-a-jak-jeste-muzeme-zachranit-lidstvo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Gaia vrací úder (Proč se Země brání a jak ještě můžeme zachránit lidstvo)

autor: Lovelock, James | místo vydání: Praha | vydavatel: Academia | rok vydání: 2009 | počet stran: 208 | cena: 202 Kč
Gaia vrací úder Profesor James Lovelock se v 70. letech minulého století proslavil svou teorií, podle níž geosféra, atmosféra a biosféra na Zemi tvoří provázaný systém, na který můžeme pohlížet jako na jediný živý organismus. Tento organismus pojmenoval Gaia po řecké bohyni, stvořitelce Zemi. Kniha přináší propracovanou teorii obsahující mimo jiné i katastrofické vize dalšího možného vývoje planety.
autor: Lovelock, James

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist