https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/malatak-jan-vaculik-petr-biomasa-pro-vyrobu-energie
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Biomasa pro výrobu energie

autor: Malaťák, Jan; Vaculík, Petr | místo vydání: Praha | vydavatel: Powerprint s.r.o. | rok vydání: 2009 | počet stran: 206 | cena: 250 Kč
Biomasa pro výrobu energie
Vědecká monografie. Cílem práce je přispět v teoretické i praktické oblasti k řešení problematiky využití biomasy pro energetické účely. V publikaci je postupně vybraná biomasa charakterizována a zhodnocena po stránce elementární a stechiometrické analýzy. Obsah: Všeobecná klasifikace tuhých biopaliv podle původu a zdroje; Mechanická úprava pevných biopaliv; Legislativní předpoklady; Základní složení a vlastnosti tuhých paliv - biopaliv; Dynamika spalování; Vybraná biomasa využitelná k energetickým a průmyslovým účelům a její tepelně-chemická analýza; Dřevní paliva; Bylinná biomasa.
autor: Malaťák, Jan; Vaculík, Petr

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist