https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/mika-zdenek-zapomenute-obrazy-praha-19stoleti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zapomenuté obrazy - Praha 19.století

autor: Míka, Zdeněk | místo vydání: Praha | vydavatel: Paseka | rok vydání: 2007 | počet stran: 176 | cena: 269 Kč
Zapomenuté obrazy - Praha 19.století Tato kniha zachycuje historii a architektonický vývoj Prahy tak, jak ji viděli výtvarníci té doby, čímž se zásadním způsobem odlišuje od obdobných publikací pracujících s fotografickým materiálem. Paní Milena Nyklová ve své recenzi pro časopis Knižní novinky napsala: "Je neuvěřitelné, jakým poklidem ty obrazy dýchají i když Z.Míka tvrdí, že takový venkovský, až pastorální ráz Praha měla. Malíři vnímali Prahu jako množství námětů k zobrazení její krásy architektonické, ale i přírodní, neomezovali se totiž na známé pohledy Pražského hradu z nejrůznějších stran, na Vltavu a Karlův most. Zajímala je odlehlá zákoutí romantického toku Vltavy v Chuchli, Braníku nebo Tróji, zahrady a parky, z nichž nejoblíbenější byla Královská obora s místodržitelským letohrádkem.
autor: Míka, Zdeněk

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist