https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/milan-petrak-skryta-autorita-iracionalita-a-dav-v-cloveku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Skrytá autorita Iracionalita a dav v člověku

autor: Milan Petrák | vydavatel: dybbuk | rok vydání: 2011 | počet stran: 324 | cena: 337 Kč
Obálka knihy Skrytá autorita Iracionalita a dav v člověku Proč si za vůdce volíme jedince s psychopatickými sklony? Proč k smrti nenávidíme skupiny lidí, kteří se od nás neliší ničím kromě názorů na několik abstraktních a nepodstatných záležitostí? Proč jsme schopni nasazovat život při obraně standarty? Kniha se snaží na tyto nejednoduché otázky týkající se iracionality a víry nalézt odpovědi. Je sice primárně věnována víře a skupinovému myšlení, ale v různých souvislostech se dotýká ekologických témat (vztah různých skupin lidí k omezování globálního oteplování, ochrana životního prostředí a meziskupinová spolupráce, atd).
autor: Milan Petrák

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist