https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/praveke-hornictvi-v-krumlovskem-lese-prehistoric-mining-in-the-krumlovsky-les-southern-moravia
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pravěké hornictví v Krumlovském lese - Prehistoric mining in the Krumlovsky les (Southern Moravia)

autor: | místo vydání: Brno | vydavatel: Moravské zemské muzeum | rok vydání: 2011 | počet stran: 472 | cena: 350 Kč
Pravěké hornictví v Krumlovském lese Vznik a vývoj insdustriálně-sakrální krajiny na jižní Moravě. Mimořádně obsáhlá publikace je výsledkem dlouhodobé výzkumné práce brněnského archeologa na lokalitě Krumlovský les, kde byl těžen a zpracováván místní minerál – rohovec, a to již na přelomu neolitu a eneolitu. Knihu doplňují studie dalších odborníků, analyzující lokalitu samotnou i nalezené suroviny, zachycené v grafech, tabulkách i celostránkových tabulích, a nakonec je připojena barevná příloha krumlovské lokality s archeologickými nálezy a nálezovými situacemi.
autor:

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist