https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/radosta-robert-malostranska-beseda-2008
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Malostranská Beseda - 2008

autor: Radosta, Robert | místo vydání: Praha | vydavatel: Mezera | rok vydání: 2007 | počet stran: 106 | cena: 158 Kč
Malostranská Beseda - 2008 530. výročí zakoupení domů malostranskou obcí 1478 - 2008. Existence domu na rohu Malostranského náměstí a Letenské ulice je doložená již z konce 14. století, ale v roce 1868 v něm vznikl spolek, který výrazně ovlivnil další vývoj, náplň a obsahové směřování fenoménu Malostranská beseda. Historie bývalé radnice a do roku 2006 místa, na kterém se pravidelně setkávala a vystupovala celá řada osobností české kulturní scény, je v této publikaci ojedinělým způsobem zpracována a doplněna unikátním obrazovým materiálem včetně informací o probíhající rekonstrukci mimořádného historického a architektonického významu v celé oblasti historického jádra Prahy, která má domu č. p. 35 navrátit status důstojného kulturního centra Malé Strany.
autor: Radosta, Robert

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist