https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/smajs-josef-filosofie-obrat-k-zemi-evolucne-ontologicka-reflexe-prirody-kultury-techniky-a-lidskeho-poznani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Filosofie - Obrat k Zemi. Evolučně ontologická reflexe přírody, kultury, techniky a lidského poznání.

autor: Šmajs, Josef | místo vydání: Praha | vydavatel: Academia | rok vydání: 2008 | počet stran: 432 | cena: 266 Kč
Filosofie - Obrat k Zemi Tento text má tři relativně samostatné části. První část s názvem Evoluční ontologie pojednává o podstatě této nové ontologické koncepce. Pozornost se tu věnuje nejen problému přirozené a kulturní evoluce, ale také málo známému problému informace. Ve druhé části s názvem Evoluční gnoseologie je naznačena aplikace evoluční ontologie na oblast tradiční filosofické teorie poznání. Ve třetí části s názvem Filosofie techniky je stručně ukázána praktická aplikace koncepce evoluční ontologie na oblast techniky a technosféry.
autor: Šmajs, Josef

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist