https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/smajs-josef-potrebujeme-filosofii-preziti-uvahy-o-filosofii-kulture-poznani-vzdelani-reci-a-popularizaci-vedy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Potřebujeme filosofii přežití? Úvahy o filosofii, kultuře, poznání, vzdělání, řeči a popularizaci vědy

autor: Šmajs, Josef | místo vydání: Brno | vydavatel: Doplněk | rok vydání: 2008 | počet stran: 100 | cena: 89 Kč
Potřebujeme filosofii přežití? Autor žádané publikace Filosofie psaná kurzívou (Doplněk 2003) předkládá nový soubor úvah o filosofii, kultuře, poznání, vzdělání, řeči a popularizaci vědy. Ústředním tématem knihy je konflikt kulturního systému vytvořeného člověkem s přirozeným systémem přírody. Tento konflikt člověka existenciálně ohrožuje, a proto je třeba transformovat kulturu v systém, který by byl k přírodě přátelštější a který by umožňoval dlouhodobější existenci člověka na Zemi. Autor čtenáři nabízí nový pohled na člověka a jeho soužití s přírodou, ukazuje potřebu filosofie přežití, nutnost reformy vzdělávání či popularizace vědy a filosofie. Kniha pro nás může být inspirací, jak nově pojímat svůj vztah ke světu.
autor: Šmajs, Josef

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist