https://ekolist.cz/cz/kultura/prehled-knih-a-filmu/stibral-k-dadejik-o-eds-krasa-krajina-priroda-i
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Krása, krajina, příroda I.

autor: Stibral, K.; Dadejík, O. (eds.) | místo vydání: Praha | vydavatel: Dokořán | rok vydání: 2010 | počet stran: 278 | cena: 298 Kč
Krása, krajina, příroda I.
Kapitoly o roli estetických hodnot ve vztahu k přírodě, krajině a životnímu prostředí. Tato publikace vznikla na základě inspirací vzešlých z konference "Krása, krajina, příroda" konané v Ústavu dějin umění Akademie věd ČR na podzim roku 2007, na níž se setkali naši přední přírodovědci a filozofové - estetici. Snaží se hledat možné alternativní přístupy k estetické zkušenosti s přírodou jako autonomní a nenahraditelné oblasti lidské zkušenosti. Je složena z příspěvků vycházejících ze tří oblastí zkoumání - z přírodních věd, dějin a teorie umění a filozofické estetiky.
autor: Stibral, K.; Dadejík, O. (eds.)

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist